Profile - kanalizacja

     Program służy do kreślenia profili podłużnych sieci kanalizacyjnych. Profil składa się z odcinków, dla których definiowane są parametry kolektora oraz węzłów. Możliwe jest również wstawianie w dowolnym odcinku dodatkowych rzędnych terenu, określanie kolizji oraz dodawanie punktów (znaczników, które można opisać). Program wylicza kubatury wykopów dla określonej technologii robót.

Pobierz dokumentację programu [PDF]

   


Wersja demonstracyjna

     Przed zakupem programu można go przetestować, aby sprawdzić jego przydatność w konkretnych zastosowaniach, sposób jego obsługi, a także jakość generowanych projektów. Wersja demonstracyjna programu ma szereg ograniczeń w stosunku do wersji pełnej:

  • Ograniczenie do 5 odcinków.
  • Brak możliwości zapisywania projektu.
  • Brak możliwości drukowania projektu (przykładowe wydruki w formacie PDF obejrzeć można klikając na przykłady poniżej; w przypadku ich drukowania należy pamiętać o tym by w opcjach drukowania pliku PDF była wyłączona opcja przeskalowywania).
  • Brak możliwości drukowania wielu profili na jednym arkuszu papieru.
Pobierz wersję demonstracyjną programu PROFILE-KANALIZACJA 2.16 [instalator]


Przykłady

     Poniżej przedstawiono przykładowy profil sieci kanalizacyjnej wygenerowany w programie (kliknij na obrazek aby otworzyć wersję w formacie PDF - format A3). Projekt składa się z 3 odcinków. Węzłami sieci są 2 studnie oraz jeden trójnik. Na odcinku nr 1 (licząc od dołu) umieszczono dodatkową rzędną terenu. Na odcinku nr 3 wstawiono dodatkowy punkt (znacznik), 2 kolizje z innymi rurociągami, a także 2 kolejne dodatkowe rzędne - krawędzie pasa drogowego (pomiędzy dodatkowymi rzędnymi pogrubiona została linia terenu). Wszystkie węzły, rzędne, punkty oraz kolizje można z łatwością opisać - wprowadzając tekst w formularzu. W tabeli pod profilem umieszczono wszystkie dostępne wiersze - w tym wyniki obliczeń kubatur wykopów dla każdego z odcinków oraz powierzchni odeskowań do wykopów. Wstawiono również tabelkę oraz obramowanie, z uwzględnieniem marginesu na wpięcie.