Profile - rowy

     Program służy do kreślenia profili podłużnych rowów melioracyjnych i rzek. Profil składa się z odcinków, dla których końców określa się rzędne terenu, korony wału, dna oraz lustra wody. W obrębie każdego odcinka wstawić można kolizje, budowle (most, jaz, przepust, stopień) oraz punkty (znaczniki, które można opisać). Oprócz odcinków otwartego koryta, definiować można także odcinki rurociągu. W ich obrębie wstawić można kolizje i punkty, a także dodatkowe rzędne terenu oraz budowle (komory). Program umożliwia również definiowanie odcinków z opisem przebiegu rowu/rzeki (odcinek prosty, czy łuk). Istnieje możliwość dowolnego wyboru wierszy w tabeli pod profilem oraz zmiany ich opisu, co sprawia, że program ma szerszy zakres zastosowań.

Pobierz dokumentację programu [PDF]

   


Wersja demonstracyjna

     Przed zakupem programu można go przetestować, aby sprawdzić jego przydatność w konkretnych zastosowaniach, sposób jego obsługi, a także jakość generowanych projektów. Wersja demonstracyjna programu ma szereg ograniczeń w stosunku do wersji pełnej:

  • Ograniczenie do 3 odcinków.
  • Brak możliwości zapisywania projektu.
  • Brak możliwości drukowania projektu (przykładowe wydruki w formacie PDF obejrzeć można klikając na przykłady poniżej; w przypadku ich drukowania należy pamiętać o tym by w opcjach drukowania pliku PDF była wyłączona opcja przeskalowywania).
  • Brak możliwości drukowania wielu profili na jednym arkuszu papieru.
Pobierz wersję demonstracyjną programu PROFILE-ROWY 2.16 [instalator]


Przykłady

     Poniżej przedstawiono przykładowy profil rzeki wygenerowany w programie (kliknij na obrazek aby otworzyć wersję w formacie PDF - format A3). Projekt składa się z 3 odcinków. W obrębie profilu znajdują się 2 budowle - most na odcinku nr 1 oraz jaz na odcinku nr 3. Na odcinku nr 2 wstawiona została kolizja (projektowana oraz istniejąca). W osi każdej budowli definiowane są rzędne takie jak w przypadku końców odcinków (teren, korona wału, lustro wody, dno). Program może jednak wyliczyć te rzędne z uwzględnieniem wartości rzędnych wprowadzonych dla końców danego odcinka, a także sąsiednich budowli.



     Kolejny przykład ilustruje połączenie rowu otwartego z rurociągiem. W obrębie odcinka nr 2 wstawiono dodatkową rzędną terenu, a także komorę.